Їжа для розуму

     Те, що їжа впливає на мозок і психічне здоров’я, — незаперечний науковий факт. Щороку Американська психіатрична асоціація проводить конференцію «Їжа і мозок». Вчені з різних країн збираються, щоб обговорити новітні дослідження, що показують, як харчування визначає емоційний стан людини і його когнітивні здібності.

     Міжнародним товариством харчової психіатрії працює над створенням ідеального для мозку меню. Воно включає ряд продуктів, які чинять позитивний вплив на роботу мозку, запобігають розвитку психічних розладів, «вікових» відхилень і зберігають мозок в найкращій формі.

Зелень

     Численні наукові дослідження показують, що трави та листова зелень — це продукти номер один для краси і здоров’я.

     Різні види капусти і практично вся свіжа зелень є найкращими джерелами найлегшого для засвоєння організмом людини кальцію, тоді як з молочних продуктів витягти його набагато складніше.

     Вчені з чиказького Університету Раш протягом 10 років оцінювали вплив різних продуктів харчування на організм. Виявилося, що добровольці, які регулярно їли зелень, мали набагато більш високий IQ і набагато кращі показники загального стану здоров’я. 

Риба та морепродукти

      Вчені сходяться на думці, що харчування, максимально наближене до середземноморської дієти, забезпечує нашому мозку довге і активне життя. В її основі: риба та морепродукти, оливкова олія і різноманіття свіжих овочів.

   Зокрема, такі види риб, як лосось, оселедець, тунець, макрель — джерела омега-3 ненасичених жирних кислот, що підвищують когнітивні здібності, доброчинно впливають на концентрацію уваги і пам’ять.

     Оливкова олія — найкраща з усіх рослинних олій, потужний антиоксидант. Воно перешкоджає запальним процесам, які ведуть до мозкових патологій і тривожного стану, покращує роботу мозку, пам’ять.

Горіхи

     У сирих горіхах і насінні теж є багато вітаміну Е, що зберігає мозок в активному і здоровому стані до глибокої старості. Так, горіхи калорійні, але забезпечують відчуття ситості при вживанні дуже невеликої порції. Наприклад, всього 20 горіхів мигдалю (а це лише 150 ккал) містять 30% добової норми вітаміну Е, багато білка і мінералів, включаючи залізо.

Фрукти та ягоди

     Чорниця, ожина, лохина, малина — найпотужніші джерела антиоксидантів. Вони запобігають старінню мозку, забезпечують його гарне кровопостачання, покращують пам’ять.

     Яблука, груші, абрикоси містять залізо, що допомагає наситити мозок необхідним для підтримки активності мозку киснем.

 

    Це, звичайно ж, далеко не всі корисні для мозку продукти, але вчені вважають їх принципово важливими, причому не тільки для роботи мозку, але і здоров’я в цілому. Плюс, всі вони цілком доступні, тому не кажіть, що бути здоровим дорого.

 

Джерело: http://kenguru.plus/