5 здорових звичок, яких потрібно почати дотримуватися якомога раніше

1. Вчасно лягати спати

Якщо лягати спати приблизно в один і той самий час, то поступово до потрібної години ви захочете спати автоматично. Налаштуйте звукове повідомлення трохи заздалегідь, щоб залишився час на вечірні ритуали на кшталт чищення зубів чи читання. При цьому краще не переглядати новини і не гортати стрічку соцмереж. Смартфон варто відкласти, адже блакитне підсвічування екрана може порушити вироблення гормону мелатоніну і перешкодити засинанню.

2. Робити зарядку

Достатньо регулярно витрачати декілька хвилин на прості вправи, щоб відчути ефект. Зарядка покращує самопочуття, когнітивні здібності , допомагає зберігати м’язи гнучкими, сильними і здоровими. На зарядку потрібно не так вже й багато часу. Тому виділіть його та починайте займатися. Якщо не готові вставати раніше заради традиційних ранкових вправ, перенесіть її на комфортний період. 

3. Більше ходити

Ходити корисно, тому варто робити це регулярно, прогулянки допомагають боротися зі стресом, покращують зір і продовжують тривалість життя. Ваше завдання – рухатися сьогодні більше, ніж вчора. Зробити це просто і складно водночас, адже тут немає чарівного секрету. Щоб більше ходити, треба ходити.

4. Збалансовано харчуватися

Організм потребує білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів. Все це він отримує завдяки збалансованому різноманітному меню. На вашому столі повинні бути овочі, крупи, м’ясо (або інші джерела білка, якщо ви вегетаріанець). Це допоможе залишатися здоровим і сповненим сил. Змінюйте звички плавно: додайте порцію овочів до кожного прийому їжі, перестаньте класти цукор в чай. У довгостроковій перспективі це вже великий внесок у здоров’я.

5. Тренувати мозок

Важливий елемент розвитку мозку – читання. Книги роблять вас розумнішими, причому не тільки підручники.  Є й ще один бонус: воно ефективно бореться зі стресом. Крім того, книги розвивають уяву і позитивно впливають на сон. Виділіть хоча б 15 хвилин на день на вивчення чогось нового. Вчіть слова на іноземній мові, навчіться грати на музичному інструменті, ходіть новими маршрутами і досліджуйте місцевість, спробуйте якесь ремесло. Корисно все, що змушує вас мислити нестандартно.

Джерело: http://vsviti.com.ua/interesting/health/105684