ОБРАЗА – НАСЛІДОК ГОРДИНІ І НЕВМІННЯ СПІЛКУВАТИСЯ

     Кожній людині властиво ображатися. Ось навіть сьогодні по дорозі на навчання хтось ненароком наступив вам на ногу і не вибачився. Прикро? Звичайно! Або ви самі, задумавшись, ковтнули занадто гарячу каву і обпеклися. І тут же образилися: на себе, на каву і на весь світ. 
     Незважаючи на те, що почуття образи дуже поширене і його регулярно відчуває кожна людина, необхідно розуміти його шкідливість і піддаватися цьому відчуттю як можна менше. Звідки ж береться це почуття і чому так сильно впливає на людину?
Нікого нічим неможливо образити.
     Людина сама приймає рішення, ображатися їй чи ні. У більшості випадків, звичайно, ображається: а як ще сприймати несправедливе зауваження, як ще показати світові своє невдоволення рівнем життя?
     У своїх образах дорослі люди виглядають дещо смішними і схожими на дітей ясельного віку, які образами і рясними сльозами домагаються уваги.
 
Образа – деструктивне відчуття , що заважає розвитку особистості.
     Якщо впустити образу до себе в душу і дозволити їй там влаштуватися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати все найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання.
 
В основі всіх образ лежать невиправдані очікування і нереалізовані бажання .
     У спілкуванні з близькими людьми, до яких ви небайдужі, ви перебуваєте в постійному очікуванні чогось: ось мама купить ляльку (не купила); ось мій друг сьогодні заради мене раніше звільниться від справ, і ми підемо в кафе (не звільнився, не пішли)... І пішло-поїхало: образи виникають на рівному місці, практично з ваших фантазій.
     Таким чином, ображена людина знищує не тільки себе, але і нав’язує деструктивні відчуття своїм близьким.
 
 
 
Щоб образа не руйнувала ваш світ, ваші плани, вашу особистість, необхідно навчитися трансформувати це негативне відчуття в позитивну енергію успіху і розвитку:
 
     1. Відпустіть образу, звільнитеся від неї. Якщо ви ображені на конкретну людину або людей, вибачте їх і будь-яким доступним вам способом дайте їм зрозуміти, що ви на них не ображаєтеся, а вважаєте вчителями в своєму житті: напишіть їм про це, зателефонуйте. Якщо вони не хочуть вас бачити і чути, або ви їх, використовуйте метод візуалізації – дуже яскраво і чітко уявіть людину, яку прощаєте, і з усією щирістю і любов’ю проговорите фразу- прощення . Прощайте не для галочки, а від щирого серця.
 
     2. Спробуйте не пускати образу глибоко в душу. Абстрагуйтеся від неприємних ситуацій і неприємних людей. Пам’ятайте, що скривджені і агресивні люди – енергетичні вампіри. 
 
     3. Не робіть різких рухів на шляху досягнення своїх цілей. Якщо ви і збудували у себе в голові якесь бажання, рухайтеся до нього дуже плавно і обережно, не витрачайте час на непотрібні образи .
 
     4. Припиніть очікувати від оточуючих необхідної вам моделі поведінки, якихось позитивних на ваш погляд змін прямо тут і зараз, пам’ятайте, що Всесвіт функціонує за принципом «Ніхто нікому нічого не винен».
 
Вибачте оточуючих, вибачте всіх, хто далеко чи близько, всіх, хто живий, і кого вже немає, якщо вони вас образили чимось.
 
Але, головне, вибачте себе!
     Згідно зі статистикою, більшість людей найбільше образ затамували на себе: міг би зробити, але не зробив, міг би сказати, але промовчав, якби я тоді вчинив інакше, зараз все було б по-іншому. Чи не накопичуйте образи, а якщо накопичили, в ваших силах перетворити їх в енергію для розвитку та особистісного зростання. І не пізно в будь-якому віці, сказати: «Я був неправий, але я себе прощаю і дозволяю собі досягати тих цілей, яких я гідний!».
 
Джерело: http://ibilingua.com/