Підвищуємо самооцінку. Практичні поради

Прості правила як підвищити самооцінку:

По-перше, необхідно перестати порівнювати себе з іншими. Кожна людина - унікальна, і вже одним цим хороша. Краще ведіть «Щоденник власних перемог», куди слід заносити все те, чого Вам вдалося домогтися за день, тиждень, місяць.

По-друге, намагайтеся спілкуватися з впевненими в собі, відкритими і доброзичливими людьми. Вони буквально заражають оптимістичним ставленням до життя. А від агресивних критиканів і злісних циніків краще триматися подалі: їх Ви не переконаєте, а настрій собі зіпсуєте.

По-третє, намагайтеся використовувати тільки позитивні судження про себе: замість «Я не впевнений», слід говорити «Я впораюся». І ніколи не принижуйте свої достоїнства на людях. За компліменти дякуйте щирим «Спасибі, мені дуже приємно», замість «Ой, та годі Вам, Ви мене бентежите".

По-четверте, перестаньте кожен раз виправдовуватися. Краще спокійно поясніть, чому Ви поступили саме так, а не інакше. Якщо ж Ваш вчинок дійсно заподіяв комусь шкоду - досить виправити наслідки. 

По-п'яте, будьте вірні собі, своїм поглядам і захопленням. Той, хто тільки й робить, що виправдовує очікування інших, рано чи пізно втратить себе. А ось багатогранна особистість зі своїми принципами і хобі цікава практично всім. Кожен має право бути таким, яким він є.

По-шосте, ставте собі досяжні цілі. Той, хто заганяє себе в рамки і надто стислі строки, завжди відчуває себе переможеним. Робіть на шляху до мети зупинки - і сили заощадите, і без поспіху знайдете оптимальний варіант вирішення проблеми.

По-сьоме, не бійтеся брати на себе відповідальність. Як тільки Ваші дії почнуть приносити плоди, самооцінка підвищиться сама собою. Адже успіхи оцінять по гідності не тільки оточуючі, але і Ви сам. До того ж, повсякденні справи відволікають від негативних думок - зайнятій людині просто ніколи сумніватися, вона діє і радіє своїм успіхам.

Дотримуйтесь цих правил! Почніть підвищувати свою самооцінку прямо зараз - почитайте спеціальну літературу або порадьтеся з психологом - і у Вас все вийде!

 

Джерело: https://samorozvytok.info