Про 7 способів керувати своїм гнівом

7 способів керувати своїм гнівом

 

Гнів неминучий в нашому житті і потрібно вміти його контролювати. Важливо навчитися стримувати свій гнів, керувати ним і правильно від нього позбавлятися. Головне не нашкодити собі або кому-небудь ще.

Спробуйте зрозуміти чому ви буваєте роздратовані. Важливо усвідомити причини вашого гніву. Коли гнів викликає певна ситуація або людина, обговоріть це з тим, кому ви довіряєте. Вірний друг, лікар або психолог можуть вам  допомогти.

 

Ці способи допомагають контролювати свої емоції:

 

1. Якщо ви відчуваєте, що вас починає охоплювати гнів, не дайте йому розвинутися, позбувшись джерела подразнення. Наприклад, покиньте кімнату, де знаходиться людина, яка провокує вас на негативні емоції.

2. Перш ніж ви почнете злитися, подумки порахуйте до десяти. Цього часу достатньо для того, щоб трохи «охолонути» і не наговорити зайвого.

3. Глибоко вдихніть і видихніть кілька разів, а потім запитайте себе, чому ви злитеся? Щоб приступ гніву не повторилася, необхідно ретельно опрацювати причину його появи.

4. Якщо гнів сидить десь всередині і не знаходить виходу, не зривається на оточуючих. Краще займіться спортом: катайтеся на велосипеді, побігайте в парку, танцюйте.

5. Використовуйте гумор. Спробуйте вдало пожартувати, але якщо немає такої можливості, можна пригадати смішну ситуацію. Посмішка що з’явилася на вашому обличчі згладить скандал.

6. Будьте ввічливі. Не можна ображати співрозмовника, а краще просто не спілкуватися з неприємними людьми, якщо, звичайно, це можливо.

7. Відпочиньте і розслабтеся. Відпочинок може допомогти подивитися на речі правильно. Послухайте музику, почитайте книгу, подивіться фільм, прийміть ванну – все це допоможе вам розслабитися.

Гнів може зробити страшною навіть найкрасивішу людину. Уявіть як зі сторони виглядаєте ви коли злитеся. Чи хотіли б, щоб оточуючі запам’ятали вас саме з таким виразом обличчя?

Нажаль, найчастіше ми відкрито злимося на тих, кого найбільше любимо. Навіть у моменти гніву не забувайте ким для вас є ці люди і чи варті вони такого ставлення.

 

Лікар і відомий письменник Михайло Булгаков писав «Злих людей немає на світі. Є нещасливі».

Тому будьте щасливими!

 

Практичний психолог   Регіонального МОМ ТК Центру           Марія Дзюбинська