Про користь радісного сміху

   Як часто сміються діти! Вони це роблять легко і невимушено. Вони сміються, коли прокидаються зранку, коли приходить мама або тато, коли визирає сонечко, коли починається дощик. Це - радість!
 
   За статистикою, діти посміхаються 400 разів в день і 150 разів сміються. Дорослі ж посміхаються в середньому 15 разів в день, а сміються всього 6 разів. Беріть приклад з дітей!
 
   Сміх прекрасний тим, що він створює більш позитивне світосприйняття і зближує людей.
 
    З іншого боку, сміх, яким би він ні був, робить людину здоровішою, бадьоріше і витривалішими. Недарма кажуть, що сміх продовжує життя. Нормальний природний сміх корисний для здоров'я: він заряджає бадьорістю, заспокоює нерви, розслаблює м'язи і покращує самопочуття. В Індії працюють понад 600 груп сміху, де учасники приходять просто для того, щоб 20 хвилин посміятися.
 
   Важливий елемент сміху - дихальна гімнастика. Дихальна гімнастика діє як ліки від болю, затискачів та інших психосоматичних ушкоджень, які людина завдає собі при образах. Через дихальну гімнастику можна легко переходити від сміху до плачу - і назад.
 
   Коли ми сміємося, наше дихання на вдиху стає більш глибоким і тривалим, а на видиху - коротким і частим. При цьому наші легені примудряються максимально спустошуватися, що дуже корисно, оскільки повітрообмін в цей час відбувається в 4 рази швидше, ніж зазвичай. Але це ще не все. Під час нападу сміху активізується робота мозку,  а імунна система починає виробляти корисні для організму гормони і пригнічувати негативні процеси (втома, нездужання, стреси), якщо такі є.
 
     Смійтеся на здоров'я!
 
Джерело http://psychologis.com.ua/o_polze_radostnogo_smeha.htm
 
Практичний психолог РМОМЦТК Марія Дзюбинська