Як пережити спеку

 

1. Уникати прогулянок під сонцем
 
  Тривалі прогулянки під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Особливо якщо не прикривати голову парасолею чи головним убором та не пити достатньо води.
Найперше таких прогулянок мають уникати люди із хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем, із цукровим діабетом та із проблемами щитовидної залози.
 
2. Пити воду
 
  Якщо у вас немає доступу до питної води, але є чай, сік чи компот, то їх можна випити. Але оптимальний варіант усе-таки пити воду: вона найкраще втамовує спрагу та її найлегше сприймає організм.
Кількість води, яку варто пити, залежить від активності впродовж дня. Під час спеки рекомендовано носити із собою пляшку води і робити кілька ковтків кожних 20-30 хвилин. 
У літню пору нам потрібно приблизно на 20% більше води, ніж у зимово-осінній час. Також можна пити відвари із трав та фруктів і зелений чай.
 
3. Носити одяг з натуральних тканин та головні убори
 
  Під час спеки варто носити вільний одяг із довгими рукавами, яке покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин
 
4. Вмиватись та обливатися водою
 
  Вмиватись або обливатися водою під час спеки можна, і це досить корисно: ми охолоджуємо верхній шар шкіри і запобігаємо перегріванню інших органів
 
5. Відмовитись від жирної та солоної їжі
 
 Смажена їжав зігріває організм і важко перетравлюється. Крім того, варто відмовитись від солоних продуктів і менше солити страви. Улітку нам потрібно менше калорій: організму не треба витрачати енергію, щоб зігрітись. А з такою їжею можна легко перевищити денний калораж.
 
6. Їсти свіжі фрукти та овочі
 
  Улітку дуже важливо їсти достатньо свіжих сезонних овочів, фруктів, ягід, нежирного м’яса, риби та морепродуктів. Під час сильної спеки також можна збільшити кількість зелені та салату, щоб поповнити баланс магнію та калію.
 
7. Не зловживати морозивом чи айс-лате
 
  Холодні напої з льодом не можуть охолодити наше тіло під час спеки. Вивести тепло з організму можна лише разом з потом. Коли ми випиваємо холодний напій, то нам здається, що стало прохолодніше, але організм не охолодився.
Холодна рідина просто розбавить тепло усередині, але не вирішить проблему перегрівання. Також занадто холодний напій може провокувати біль у горлі.
Морозиво містить у собі багато жирів та цукру. Такі перекуси не охолоджують організм, а зловживання ним може призвести до набору зайвої ваги. 
 
 
Джерело: www.the-village.com.ua