Як сказати «ні», коли відмовити важко

Візьміть паузу

Якщо відразу відмовити не виходить, попросіть дати час подумати, потім зателефонувати — так відмовити буде легше.

Перехоплюйте ініціативу

Коли на вас тиснуть якимось проханням, виступіть з таким самим зустрічним. Наприклад, вас просять вийти за людину у її зміну, ви погодитеся за умови, що вона спочатку прийде і допоможе вам з ремонтом.

Придумайте авторитет

Іноді можна схитрувати і послатися на те, що ця дія буде не схвалена мамою/ братом/президентом — що завгодно, що буде вагомим аргументом для того, хто просить.

Відмовити можна, пом’якшивши це жартом

Заздалегідь обмірковуйте відмову, якщо знаєте, що людина напевно попросить вас щось зробити.

Обґрунтуйте відмову.

Не виправдуйтеся, а чітко обґрунтуйте, чому ви не можете/не хочете цього робити.

Наполягають прямо відповідайте: «Не тисни на мене». Це іноді протвережує прохача і нагадує про те, що з вашою думкою теж потрібно рахуватися.

Пропонуйте альтернативу: «Я не піду з тобою в кіно, тому що мені не подобається цей жанр, але ось Андрій любить його і, думаю, із задоволенням складе тобі компанію».

Підберіть синоніми до слова «ні». Якщо просто сказати «ні» для вас занадто неввічливо, то можна змінити фразу: «Боюся, що змушений вам відмовити», «Я б з радістю допоміг, але не маю часу/можливості».

Не бійтеся образити людину відмовою.

 

Якщо поведінка людини стає агресивною?

Ніколи не відповідайте тим самим. Утриматися важко, але часто агресор або людина, яка вас ображає, лише й чекає, щоб вилити на вас відро помиїв. Воно вам треба?

Не сприймайте все близько до серця. Тільки третина агресії людини спрямована на вас, третина — на себе, а третина — на ситуацію, тому приймати весь удар на себе точно не варто, а відбити тільки частину не так вже й важко.

Вислухайте. За криками і агресією людини ховається самотність та печаль.

Перенесіть розмову. Якщо бачите, що людина абсолютно ні на що не реагує, не чує аргументів, а просто агресивна, скажіть, що поспілкуєтеся з нею пізніше, зараз вам терміново потрібно кудись йти, щось зробити. Головне, не кажіть «Ти неадекватний» – так ви її лише спровокуєте.

Вчіться відстоювати свої кордони. Можна прямо сказати, що вас такий формат спілкування не влаштовує, ви не потерпите такого ставлення до себе і що продовження таких нападів ні до чого доброго не приведе.

Вчіться зберігати спокій. На агресію очікувана відповідь — агресія, ви ламаєте шаблон, якщо спокійно реагуєте на образу.

Вчіться давати агресору відповідь в прийнятній формі. Полягає в негайній реакції, яка показує, що ви помітили агресію і не прагнете продовження: «Припини кричати на мене, я такого не потерплю».

Почуття гумору. Але тут потрібно бути обережним і використовувати його тільки зі знайомими людьми.

 

За матеріалами "Тутка"