Як відповідально справлятися із негативними емоціями

Застосування цих простих чотирьох технік управління негативними емоціями матиме величезний вплив на ваше здоров’я та щастя.

Людські істоти є надзвичайно емоційними створіннями. Оскільки неможливо заперечувати або ігнорувати цей основоположний факт людського існування, ви можете навчитися тому, як керувати своїми емоціями мудро та зріло. Для того, щоб особисті і професійні стосунки успішно розвивалися, слід обережно справлятися з негативними емоціями таким чином, щоб можна було побудувати міцний фундамент взаємної довіри та поваги. То як це – відповідально керувати негативними емоціями?

1. Подивіться на себе чесно

Зазвичай, люди не можуть визнати, що їх поведінка була невідповідною. Вони скоріше виправдають свій гнів, страх, ненависть, гордість, впертість і обурення, ніж визнають, що це не допомагає ні їм, ні іншим. Відступіться від цього впертого бажання бути правим, та зверніть увагу на те, як ваші емоційні реакції у відповідь впливають на тих, хто навколо вас. 

2. Спілкуйтеся (комунікуйте) конструктивно

Ми фонтануємо негативні емоції коли не можемо спілкуватися зріло. Якщо події, що відбуваються, викликають у вас негативні емоції , вам потрібно поміркувати, обдумати та дослідити, що є причиною цього спалаху. Якщо невідповідною (неприйнятною) була поведінка іншої людини, вам треба знайти спосіб повідомити це їй у конструктивній формі. Звичка засуджувати інших має згубний вплив.

Можна сказати, що чесність з собою – це, насамперед, комунікація із собою і вже потім (наступний крок) здатність розповісти про свої потреби іншим. Якщо ви спроможні зробити це, ви здобудете велику повагу. 

3. Знайдіть «вентиляційний клапан» для виходу емоцій

Цей “клапан” виглядатиме по-різному для різних людей. Комусь буде достатньо лише прогулятися або прийняти душ, комусь буде потрібно добряче виспатися, або зробити якісь фізичні вправи (потренуватися), щоб випустити пару. Вам слід знайти те, що буде працювати саме у для вас.

Втім, будьте обережні, не перебільшуйте. Надмірне вираження (катарсис) підживлює негативні емоції . Проговорити проблему з іншими може допомогти. Дуже потужною технікою є просто лягти, заплющити очі, та дозволити вашій свідомості відчути зсередини ваше тіло. Це, до речі, дуже ефективна техніка аби змусити себе заснути вночі. 

4. Практикуйте піклування про себе

Часто негативні емоції є побічним наслідком того, що ми не піклуємося про своє тіло. Це відбувається тоді, коли негативна енергія накопичується у вашому серці, голові та на фізіологічному рівні впродовж тривалого часу. Якщо причина в цьому, то негативна енергія рано чи пізно виходить назовні. Із належною турботою про себе, ваш погляд на світ може набути абсолютно нової якості. Турбота про себе може включати регулярний масаж, фізичні вправи, правильне харчування та відповідну медитацію. Навіть 15 або 20 хвилин декілька разів на тиждень в спортивному (тренажерному) залі можуть створити диво. 

Застосування цих чотирьох простих технік для управління негативними емоціями матиме величезний вплив на ваше здоров’я та щастя. Дозволяючи негативним емоціям визначати ваші вчинки, ви можете отримати катастрофічні наслідки для власного самопочуття або вашої взаємодії з оточуючими. Інвестувати у власне емоційне благополуччя – це ніби мати накопичувальний рахунок в банку, який зростає з часом. Оскільки ми не здатні повністю позбутися наших негативних емоцій, ми можемо навчитися зустрічати їх розумно та зріло, пам’ятаючи про ці чотири техніки.

Джерело:https://www.empatia.pro