Грудне вигодовування закладає основи харчової поведінки дитини

 

Американські дослідники з Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів, а також з Центрів з контролю і профілактики захворювань займалися вивченням харчування немовлят, розповідає Medical News Today. Вчені опитали матерів на третьому триместрі вагітності. Крім того, вони збирали щомісячні дані протягом першого року життя немовлят. У 2012 році, коли дітям виповнилося 6 років, з їх матерями зв'язалися знову і попросили взяти участь у додатковому дослідженні. Вчені хотіли побільше дізнатися про використання дитячого харчування, тонометрів, вітамінізованих продуктів харчування та біологічно активних харчових добавок. 

Спочатку дослідники зафіксували докладну інформацію про продукти, які входили в раціон дітей, в тому числі, про грудне молоко та дитяче харчуванні. Вони врахували такі чинники, як грудне вигодовування, післяпологову депресію, госпіталізацію матерів, їх зайнятість, догляд за дітьми, сон дітей, харчові алергії і дієти матерів. У новому дослідженні вчені зібрали дані про вагу, зріст, здоров'я дітей, їх розвиток, харчову поведінку і рівні фізичної активності. Вони оновили дані про вагу, зріст, фізичну активність, вагітність, депресію, історію грудного вигодовування і працевлаштування матерів. 

Дослідники виявили: чим довше мати годувала грудьми і відкладала введення прикорму в раціон дитини, тим нижче був ризик розвитку у неї захворювань ЛОР-органів через 6 років. Діти, які довше перебували на грудному вигодовуванні, у віці 6 років пили більше води, менше фруктового соку і солодких напоїв, а також їли більше фруктів і овочів, ніж інші. Діти, які пили солодкі напої протягом першого року життя, в два рази частіше пили їх і в 6 років, ніж діти, яким не давали солодких напоїв до року. Якщо дитина рідко їла фрукти і овочі протягом першого року життя, то в 6 років вона теж їла їх нечасто. Автори дослідження вважають, що їхні висновки відображають, наскільки важливе здорове харчування в ранньому віці, так як воно сильно впливає на харчову поведінку в майбутньому. 
Джерело: meddaily.ru