Коронавірус та хірургічна патологія. Подвійна небезпека

У нашому закладі все більша кількість випадків захворюваності коронавірусною інфекцією серед дітей. Але, на жаль, нерідко ми зустрічаємося з ситуацією, коли коронавірусна інфекція є не єдиним діагнозом у дитини.
08.03.2021р. у реанімаційне відділення КНП «ІФОДКЛ ІФОР» поступила дитина віком 1,5 місяці з важкою інтоксикацією, задишкою та постійною блювотою.
 
Після проведення обстежень у дитини діагностовано поєднану патологію - коронавірусну інфекцію, ускладнену запаленням легень та пілоростеноз (патологія шлунка, при якій фізіологічне харчування є неможливим).
 
В такому віці навіть одне з цих захворювань є загрозливим для життя, а їх поєднання значно ускладнює процес лікування.
 
Після ретельної передопераційної підготовки та мінімізації всіх ризиків дитині було проведено хірургічне втручання. Після операції немовля потребувало штучної вентиляції легень та повного парентерального (внутрішньовенного) харчування протягом трьох днів.
Професіоналізм та кропітка командна робота медичного персоналу, незважаючи на всі труднощі, увінчалися успіхом: на даний момент стан дитини зі значним покращенням, дитину переведено з реанімаційного відділення для подальшого лікування та реабілітації.
 
Генеральний директор Тарас Мельник