Відділення для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням функції опорно-рухового апарату


Колектив відділення у 2012 р.

 
Завідувачі відділення в попередні 
роки

Дитячі неврологи, 2002 р.

 

Біля ліжка хворої дитини

 
Завідувач відділу
Криштафович Я.Л.
 

На конференції

Одним із перших в щойно створеній у 1962 р. ОДКЛ почало функціонувати неврологічне відділення. Його очолила кандидат медичних наук Хананаєва А.І.. Новостворене відділення було розраховане на 30 ліжок. З 1963 по 1969 рр. відділення розширилось за рахунок 20 психіатричних ліжок, що сприяло розвитку дитячої психіатричної служби на Прикарпатті. Надалі на базі обласної психіатричної лікарні було створено відділення дитячої психіатрії, а потужність неврологічного стаціонару поступово зросла до 50 ліжок.

На посаді зав. відділенням Хананаєву А.І. змінила Макось О.М. Гідними наступниками її стали Когут Є.І., П’ятничко Т.М., Дельва Л.В. Сестринським колективом керували досвідчені старші сестри Качур С.Р., Євчук Ю.П., Медвідь М. М., з 2002 р. – Думич М.Ю.

З 1994 р. в структурі відділення відкрито 5 нейрохірургічних ліжок, і почав свою роботу перший в області дитячий нейрохірург Матіяш О.Ю.

З 1.01.02 р. в ОДКЛ почало функціонувати відділення реабілітації для дітей з органічними ураженнями ЦНС та опорно-рухового апарату (завідувач відділенням Криштафович Я. Л.).

З 1.07.08 р. відбулася реорганізація: нейрохірургічні ліжка відійшли до складу травматологічного відділення, а неврологічне відділення було об’єднано із відділенням реабілітації для дітей з органічними ураженнями ЦНС та опорно-рухового апарату, в його структуру увійшло 40 неврологічних та 5 реабілітаційних ліжок. Створене відділення для дітей з органічними ураженнями ЦНС та порушенням функції опорно-рухового апарату очолив Криштафович Я.Л. У відділенні працюють досвідчені лікарі дитячі неврологи: Когут У.І., Дельва Л.В., П’ятничко Т.М., Галанджій С.В., Дельва Д.Ю., Олексин М.І., Іваницька Н.М., рефлексотерапевт – Ліскевич І.І., педіатр – Величко Т.М., логопед – Турчин І.П., психолог – Шмаренкова Л.Д., масажисти – Камінський Я.П., Шмаренков Я.Б., інструктор з лікувальної фізкультури – Маслій В.І., кваліфіковані та чуйні медичні сестри, дбайливі та лагідні молодші медичні сестри.

Окрім того, відкрито центр ранньої медико-соціальної реабілітації для дітей з обмеженими можливостями, який функціонує в режимі денного стаціонару.

Сьогодні відділення для дітей з органічними ураженнями ЦНС та порушенням функції опорно-рухового апарату єдине в області забезпечує стаціонарне лікування дітей з гострою неврологічною патологією, органічними ураженнями центральної та периферичної нервової систем, перинатальною патологією нервової системи.

У відділенні постійно впроваджуються сучасні медичні технології. Одними з перших в Західній Україні нами впроваджено методику введення ботулотоксину при паралітичних станах, а також іпотерапію при ДЦП. В 2010р. створено кабінет цілодобового ЕЕГ-моніторування для вдосконалення діагностики пароксизмальних станів та оптимального підбору протиепілептичних препаратів. Широко використовуємо різноманітні рефлексотерапевтичні методики, логопедичні заняття, психо-корекційну роботу, ЛФК, елементи кондуктивної педагогіки Петьо, Шерборн-терапія, постізометрична релаксація, кінезотерапія та інші.

Наше неврологічне об’єднання є науково-методичним центром області. Під керівництвом зав. кафедрою неврології №2 проф. М.І. Пітика щорічно впроваджуються нові методики в лікуванні нейроінфекцій, епілептології. Результати власних наукових пошуків лікарів відділення відображені в численних публікаціях, виступах на Всеукраїнських та міжнародних конференціях та симпозіумах. На базі нашої клініки проводяться засідання товариства дитячих неврологів області.